| Brand | Kohinoor |
| Center Height | 215 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | Three |
| Power | 22 kW |
| Usage/Application | Industrial |
| Width of Bed | 240 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage (V) | 440 V |
| Height of Centre | 8 inch |
| Type of Bed | Pedestal |
| Length Of Bed | 56 feet |
| Automatic Grade | Manual |

Price:
Price 2,80,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Control System : Human Machine Interface
Automatic Grade : Semi Automatic
Warranty : yes
Color : colour coated
Price 2,80,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Control System : Human Machine Interface
Automatic Grade : Semi Automatic
Warranty : yes
Color : colour coated
Price 2,80,000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Control System : Human Machine Interface
Automatic Grade : Semi Automatic
Warranty : yes
Color : colour coated
Price 85,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Control System : Human Machine Interface
Automatic Grade : Semi Automatic
Warranty : yes
Color : colour coated
![]() |
INDIA MACHINE TOOLS
All Rights Reserved.(Terms of Use) Developed and Managed by Infocom Network Private Limited. |