| Brand | Kohinoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Number of Spindle Speed | 3x2 mm |
| Phase | Single |
| Power | 2 kW |
| Surface Finished | Paint Coated |
| Swing Over Cross Slide | 290mm |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Layout | Horizontal |

Price:
Price 85,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : colour coated
Automatic Grade : Semi Automatic
Control System : Human Machine Interface
Warranty : yes
Price 2,80,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : colour coated
Automatic Grade : Semi Automatic
Control System : Human Machine Interface
Warranty : yes
Price 2,80,000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : colour coated
Automatic Grade : Semi Automatic
Control System : Human Machine Interface
Warranty : yes
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : colour coated
Automatic Grade : Semi Automatic
Control System : Human Machine Interface
Warranty : yes
![]() |
INDIA MACHINE TOOLS
All Rights Reserved.(Terms of Use) Developed and Managed by Infocom Network Private Limited. |